Szkolne koło PCK zaprasza do udziału w akcji charytatywnej „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek.

Celem akcji jest zbiórka pieluch i innych artykułów higienicznych: płyny, proszki do prania, kremy, szampony, oliwki, mydła dla dzieci. Dary te zostaną przekazane potrzebującym, w tym podopiecznym placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, hospicjum perinatalne, dom dziecka, dom samotnej matki w całej Polsce.

Na korytarzu przed salą gimnastyczną znajduje się choinka przybrana bombkami z logo akcji. W udekorowanie drzewka zaangażowali się uczniowie klasy 1 BSk. Każdy członek społeczności szkolnej, który zechce pomóc małym dzieciom i mamom, może przynieść przygotowaną paczuszkę dla jednego maluszka lub potrzebne artykuły z których organizatorzy akcji przygotują większe paczki. Dary przekazujemy anonimowo i pozostawiamy pod choinką. Członkowie SK PCK zadbają o to by je zebrać i odpowiednio przygotować do oddania potrzebującym. Biorąc udział w akcji przekażemy w Okresie Bożego Narodzenia nie tylko dar materialny, ale również wsparcie emocjonalne osobom znajdującym się w trudnej sytuacji rodzinnej.

Zbiórka trwa do 19 grudnia.

Content | MENU | Access panel