W dniu 1 marca 2023 r. w Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych odbyła się uroczystość nadania imienia Armii Krajowej dla Technikum i przekazanie sztandaru.
Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, za co serdecznie dziękujemy.
Serdeczne podziękowania składamy księdzu Dziekanowi Romanowi Szczupakowi za sprawowanie uroczystej Mszy Świętej, kazanie i poświecenie sztandaru. Dziękujemy księdzu proboszczowi Mirosławowi Głazowi i księdzu Danielowi za koncelebrację mszy.
Dziękujemy za obecność podczas tego ważnego dla szkoły wydarzenia Pana Macieja Jarosińskiego – przedstawiciela Zarządu Głównego Światowego Związku Armii Krajowej.
Serdeczne podziękowania za prelekcje historyczne na temat działalności Armii Krajowej w naszym regionie kierujemy do Pani Krystyny Chowaniec, do przedstawiciela Oddziału IPN w Rzeszowie, do Pana Marcina Maruszaka – Prezesa Stowarzyszenia Rodzin Niezłomnych Podkarpacia i żołnierza 3. Podkarpackiej Brygady OT.
Bardzo dziękujemy oddziałowi IPN Rzeszów za udostępnienie wystawy pt. Polskie Państwo Podziemne na Rzeszowszczyźnie.
Gorące podziękowania za obecność w tym dniu składamy dla przedstawicieli instytucji, organizacji, jednostek wojskowych, partnerów szkoły, radnych powiatowych i gminnych, absolwentów, rodziców, byłych pracowników i emerytów, dyrektorów szkół i jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego i wszystkich sympatyków naszej szkoły.

Szczególne podziękowania składamy dla Fundatorów sztandaru, którzy w tym dniu wbili w drzewiec pamiątkowego gwoździa, podpisali Akt Fundacyjny i dokonali wpisu do księgi pamiątkowej.

Dziękujemy młodzieży Technikum, za zaangażowanie w organizację i uświetnienie tego wydarzenia poprzez występ artystyczny i udział kompanii honorowej. Dziękujemy nauczycielom, pracownikom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do współorganizacji tego wydarzenia. Dziękujemy żołnierzom 35. Batalionu Lekkiej Piechoty za udział tej uroczystości. Szczególne podziękowania składamy dla Dowódcy 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla i Zespołu Wokalnego Jednostki za pomoc w organizacji nagłośnienia i wspaniały, wzruszający koncert pieśni patriotycznych.

Content | MENU | Access panel