BIESZCZADZKIEGO 2020 – ROZSTRZYGNIĘTY!

W wyniku przedłużającego się czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19, Organizatorzy konkursu „Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego 2020″, pod Honorowym Patronatem Starosty Bieszczadzkiego, podjęli decyzję o ogłoszeniu zakończenia IV Edycji konkursu i wyłonieniu zwycięzcy na podstawie wyników dwóch przeprowadzonych etapów.
Miło nam ogłosić, że tegoroczną IV Edycję Międzyszkolnego Konkursu „Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego 2020”, organizowanego w Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych, wygrywa drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Lutowiskach w składzie: Jolanta Kuzar, Julia Jus, Zofia Kuzar, pod opieką pani Edyty Pereśluchy. Gratulujemy!!!
Drużyna otrzymuje statuetkę oraz tytuł „Kulinarny Master Team Powiatu Bieszczadzkiego 2020”, voucher na jednodniowy pobyt w Hotelu Arłamów oraz nagrody rzeczowe.
Pozostali uczestnicy zostaną wyróżnieni nagrodami rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami, które już wkrótce zostaną przekazane do szkół.

Drodzy Uczestnicy, Opiekunowie, Sponsorzy i sympatycy konkursu!

Kiedy ogłaszaliśmy IV Edycję konkursu nie przewidywaliśmy, że jego rozstrzygnięcie przypadnie na tak wyjątkowy dla wszystkich czas. Okoliczności związane z pandemią oraz troska o Wasze zdrowie, spowodowały, że organizacja III etapu i Wielkiego Finału, okazały się niemożliwe. Mamy nadzieję, że mimo występujących utrudnień, zachowacie w pamięci tegoroczną edycje kulinarnych zmagań, jako wspaniałą przygodę. W naszym konkursie nie ma przegranych. Wspólnie z drużynami ze szkół podstawowych powiatu bieszczadzkiego i leskiego przeżyliśmy kreatywną podróż pełną smaku, pasji i gastronomicznych wyzwań.
Dziękujemy drużynom ze szkół podstawowych, które podjęły wyzwanie, zgłosiły się do konkursu i dzielnie walczyły w dwóch etapach, realizując odważne autorskie przepisy na przystawkę i danie główne. W tegorocznej edycji bawili się z nami uczniowie ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych – Alicja Matiasik, Oliwia Sztengert, Natalia Bednarz, pod opieką pani Anny Głazowskiej, z Zespołu Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych– Cezary Kunasz, Jakub Staniszewski, Maja Szczepańska, pod opieką pani Anny Wojtasik, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Ustjanowej – Emilia Dyl, Oliwia Bodziuch, Paula Wójcik, pod opieką pani Marty Grzybowskiej, Szkoły Podstawowej im. Ks. Franciszka Stopy w Myczkowie – Gabriela Budziak, Julia Kardasz, Kamila Węgrzyn, pod opieką pani Anety Sieradzkiej oraz team ze Szkoły Podstawowej im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Lutowiskach – Jolanta Kuzar, Julia Jus, Zofia Kuzar, pod opieką pani Edyty Pereśluchy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy postawy, zaangażowania, wiedzy oraz odwagi w kreowaniu smaku. Udowodniliście, że nie boicie się wyzwań, a sztuka kulinarna nie ma przed Wami tajemnic. Dzięki Waszej pasji konkurs przebiegał w atmosferze pozytywnej rywalizacji i stał się okazją do wymiany doświadczeń oraz rozwijania kulinarnych zainteresowań. Mamy nadzieję, że udział w kulinarnych zmaganiach to początek wielkiej podróży przez kuchnie świata, kreatywne przepisy oraz impuls do tworzenia nowych, autorskich potraw. Tego Wam życzymy i zapraszamy za rok!

Dyrektor BZSZ – Paweł Germański

Komitet Organizacyjny:
Ewa Barzycka, Agata Czysty, Wioletta Wielgosz, Monika Woźniak